Секој ден нов срам за полицијата на Оливер Спасовски.

Во просториите на управните служби на МВР вработените на Спасовски се снимаат и објавуваат видеа како танцуваат во работно време на социјалната мрежа Тик-Ток.

Станува збор за извесна Реса Незири, која видеото го снимала во просториите на управните служби на МВР, а доказ е и натписот „полиција“ во позадината на видеото кое го објави таа вчера.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.