На повидок нов раскол помеѓу општинската организација на СДСМ Охрид и централата на СДСм на Бихачќа во Скопје, пишува Охридскај.мк

Според порталот, претседателот на општинската организација на СДСМ Охрид Наумче Јованоски -Чакар ,без согласност на партиските органи , составил своја советничка листа според негов модел и си поставил негови блиски роднини и пријатели.

Од централата на СДСМ, најдоцна до вторник треба да пристигне до ОО СДСМ Охрид одлуката колку советнички места ќе припаднат на коалиционите партнери. Ваквата одлука на централата на СДСМ ,бесно реагирал Јованоски со ултиматум до претседателот на СДСМ Заев дека доколку не ја прифати неговата листа, ќе се повлечел од Шеф на изборниот штаб.

Целиот текст овде.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.