Во паника, власта на Заев тргнува со нов линч, а овој пат мета е поранешниот претседател на Собранието, Трајко Вељановски, кој беше приведен попладнево. Според првичните информации тој е приведен за дело поврзано со тероризам, односно за настаните од „27 април“ .

Ваквиот чекор доаѓа откако власта на Зоран Заев избега од избори поради малата поддршка од граѓаните.

Познавачите велат дека ова е очаен чекор за одвлекување на вниманието од важни теми за државата.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.