На фејсбук страната „Министерство за безживотна средина“ денеска реагираат на блокираните улици поради реконструкција на булеварот пред МАНУ.

Многу е нормално да се реконструира булеварот кај МАНУ кога ќе заврши летниот одмор и ќе почне школската година. Како инаку ќе се блокира цел град.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.