Откако доцна попладнево со државен лет беа вратени македонски државјани од Берлин, вечерва треба да слета уште авион со повратници од Бон и Келн.

Станува збор за 181 повратник, кои по слетувањето ќе бидат транспортирани до некој од објектите за државен карантин каде треба да поминат 14 дена.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.