Бизнисменот Томе Главчев кој денеска беше сведок во случајот „Рекет“ го нарече Боки 13 интересна „фигурица“. Газдата на конфекцијата „Ноел“ рече дека со Јовановски имал коректна сорботка и неговата фирма се рекламирала во 1 ТВ.

„Ноел дури и изработуваше кошули по нацрти на Боки. Кога во една прилика го прашав за мојот случај поради неговата дружба со Јанева тој ми рече дека сум колатерална штета-објасни бизнисменот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.