На социјалните мрежи се појави аудиоснимка на која наводно се слуша гласот на Александар Василевски Нинџа, кој раскажува што кажал кај обвинителката Вилма Рускоска за настаните од 27 април.

На снимката Нинџа вели дека на Рускоска ѝ рекол дека тоа го организирале радикални структури предводени од Сашо Мијалков.

Во еден момент Нинџа се однесува недолично кон патриотите и оти тој се испазарил на нивна сметка.

За потсетување, врз основа на исказот на Нинџа обвинетите за собраниските случувања беа осудени на високи казни.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.