Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски вечерва напиша статус на Фејсбук посветен на премиерот Зоран Заев, што е протолкуван како обид да му се укаже на членството дека претседателот на партијата донел правилна одлука да се оди на предвремени парламентарни избори по недобивањето на датум за преговори од страна на ЕУ.

Знае што прави. Режим сруши. И се друго ќе направи. Да не береме гајле!, порача Николовски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.