Новиот генерален секретар на СДСМ Љупчо Николовски вечерва по завршување на ЦО на партијата најави дека тие ќе бараат отчет од сите функционери кои се поставени.

Ќе бараме отчет од сите функционери, ќе бараме отчет од градоначалниците од локалните самоуправи, и точно ќе ја следиме реалзацијата на нивната програма. На секој градоначалник, на секој директор, за која мерка, за која политика до каде е самата реализација, изјави Николовски.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.