Генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски во видеообраќање сподели дека ги известил и ги поканил сите членови на Централниот одбор на партијата на 16 јуни, недела, во Охрид да присуствуваат на седница на ЦО.

На седницата ќе разговараме за суштинските промени во партијата, за новиот систем на работа и делување, за напредокот на државата и очекувам да го заокружиме изборот на раководните органи на СДСМ. Промените во СДСМ продолжуваат во интерес на граѓаните и забрзување на напредокот на земјата, вели Николовски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.