Избори во Штип ќе има, а Сашко Николов е идниот градоначалник, рече генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски на ТВ Стар, уверувајќи дека изборите ќе бидат според сите стандарди, протоколи и заштитни мерки.

СДСМ има огромно водство и води на сите анкети пред локалните избори во Штип. Затоа ВМРО ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се плашат од пораз. Ние имаме кадар за подобар живот, за поквалитетен живот, не само за Штип, туку за сите градови, рече Николовски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.