Игор Николов од ВМРО-ДПМНЕ испрати покана до министерот за здравство Венко Филипче за да продискутираат за сите проблеми со короната.

Тој вели дека  перцепција е дека во здравството цветаат рози и оти добро се справуваме со кризата.

Министре, до кога ќе избегнувате дебати и ќе се самофалите дека добро се справуваме со пандемијата.
Ве поканувам да размениме мислења и да продискутираме каде сме и до каде не доведовте

 

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.