Филипче да ја облече опремата која ја носат и да излезе на терен, порача др. Игор Николов, член на извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во денешното интервју на „Лидер“.

Николов смета дека најголем проблем во справувањето со кризата со вирусот „Ковид 19“ е тоа што медицинските работници не се прописно заштитени и токму затоа 20% од заболемите се медицински лица.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.