Александар Николоски објаснувајќи ги денешните снимки на поранешниот прв човек на Фондот за здравство Ден Дончев на која тој се гледа како зема пари. Тој убеден дека на врвот на таа пирамида стои Заев и луѓето околу него.

Дончев е земјак со Заев, мислам дека се и роднини. Јасно е зошто е избран да биде на чело на Фондот на здравство.Постојано има рекет и изнуди, некој се охрабруваат сега да зборуваат, некои ќе се охрабрат по избори. За првпат видовме политичар кој зема пати и си ги става во ташната и влакно не му фали.Заев уште и го брани и се обидува да го спаси-рече Николоски на дуелот со Шекеринска.

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.