Штабовите на ВМРО-ДПМНЕ се полни со народ. ВМРО-ДПМНЕ е силно и обединето како никогаш до сега. Време е да се стави крај на оваа неспособна и корумпирана Влада. Започнуваме со теренски посети, да ги слушнеме проблемите и да понудиме решенија затоа што е време за #ОбноваНаМакедонија, напиша потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски на својот Фејсбук профил.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.