Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски вечерва, со почеток во 18:30 часот ќе биде гостин на Канал 5 ТВ во емисијата Само Интервју.

-Ќе разговараме за тоа како ги трошат и крадат народните пари, како неспособноста и корупцијата на СДСМ и ДУИ ја чини Македонија милиони евра. Следете! – вели Николоски.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.