Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски вечерва ќе гостува во емисијата „Заспиј ако можеш“ на „Алфа“.

Веднаш по враќањето од Стразбур, каде во Советот на Европа одржа впечатлив говор за македонската голгота со Бугарија, кој ја вознемири бугарската претставничка Екатерина Захариева, а наиде на одобрување кај останатите пратеници, се вели во најавата.

Емисијата започнува во 22:30 на „Алфа“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.