Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски, на својот Фејсбук профил, го најави протестот на партијата, закажан за четврток од 19 часот.

– Четврток од 19:00 часот придружете се на протестот против неспособноста на Владата предводена од Заев. Заедно да го изразиме нашиот револт против сите неправди нанесени од оваа Влада – напиша Николоски.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.