Генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски, вели дека Петре Шилегов ќе биде новиот градоначалник во Скопје.

-Петре Шилегов ќе биде новиот градоначалник на Скопје, бидејќи води уште првиот круг пред Данела Арсовска, покрај Град Скопје, СДСМ победува во над 25 општини,соопшти Николовски.

Тој упати порака до Мицкоски укажувајќи му дека овие избори не се арена за навивање, туку натпревар за подобра живот на граѓаните .

-Локланите избори имаат втор круг затоа кочи Мицко , граѓаните знаат дека СДСМ го имаат најголемиот коалиционен капацитет, кажа Николовски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.