По седницата пред Собрание се приклучивме на протестите на македонскиот народ!

Продолжуваме со борбата против ултиматум и бугаризација на Македонија!, напиша на фејсбук Александар Николоски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.