Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски е задоволен како помина вечерашниот собир во Прилеп.

Трибина посветена на земјоделието, на земјоделците кои чесно и макотрпно се трудат да заработат. ВМРО-ДПМНЕ се грижи за земјоделците и земјоделието, ја цени маката и трудот на тутунарите, овоштарите, сточарите, оризопроизводителите, лозарите.Идната Влада предводена од ВМРО-ДПМНЕ има план за подобрување и модернизирање на земјоделието, ќе има нови субвенции, загарантиран откуп и многу подобри услови!

 

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.