Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски на својот фејсбук профил го честиташе Денот на железничарите и напиша:

9 Април 1873 првиот воз од Солун до Скопје

10 Април 2021 нема воз од Солун до Скопје

Пред 148 години има воз, денес нема!

Пропаста има име, неспособноста има име- Зоран Заев. Затоа ОСТАВКА веднаш.

Честит ден на железничарите во Македонија!

9 Април 1873 првиот воз од Солун до Скопје
10 Април 2021 нема воз од Солун до Скопје
Пред 148 години има воз, денес…

Posted by Aleksandar Nikoloski on Saturday, 10 April 2021

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.