Ова беше првата голема АФЕРА којашто ја објавив после формирањето на владата на ДУИ и СДСМ во 2020 година, напиша на својот фејсбук профил Александар Николоски.

Новиот градоначалник од опозицијата Билал Касами и советничкото мнозинство од кое значаен дел е од ВМРО-ДПМНЕ го поништија ДУП – от за ШИК Јелак. Со ова покажуваме дека ќе има РЕД и ќе има ПРАВДА!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.