На Политичкото Собрание на Европската Народна Партија денес во Брисел. Со Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски активно учествуваме во работата на ЕПП каде се дискутира за претстојните европски избори, но и за изборите за Претседател во Македонија. Силна поддршка од ЕПП за Проф.д-р Гордана Силјановска Давкова – напиша на својот Фејсбук профил, потпретседателот на ВМРО ДПМНЕ, Александар Николоски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.