-Овде во Брисел сите знаат дека ние сме Македонци и зборуваме македонски јазик, може Бугарија колку сака да не го признава тоа и да блокира, може Заев колку сака да ги продава националните интереси вистината е една – ние сме Македонци што зборуваат македонски јазик! напиша Александар Николоски на својот Фејсбук профил.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.