Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 посочи дека тие не го блокираат законот за автопатот до Блаце.

Да ви кажам два закони кои не ги блокиравме. Изградба на автопат до Блаце, односно изградба Скопје – Приштина. Мислам дека тоа е добар закон, мислам дека Скопје – Приштина треба да бидат поврзани автопатски“, порача Николоски.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.