Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 истакна дека не би сакале да формираат Влада со ДУИ, но сепак ќе ја почитуваат волјата на Албанците.

Ние не би сакале да формираме Влада со ДУИ, би сакале да формираме Влада со Алијанса за Албанците и Беса. Е сега какви ќе бидат изборните резултати јас не можам да претпоставам, на крај луѓето гласаат и тоа е волја на народот“, вели Николоски.

Според него, тие ќе го почитуваат принципот на двојно мнозинство.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.