Александар Николоски од ВМРО-ДПМНЕ на својот фејсбук профил упати видео порака со честитка за големиот христијански празник Велигден.

Велигден е ден за нашите семејства, за нашите најблиски, ден за сите нас. За жал овој Велигден Македонија го дочекува во тешка здравствена и економска криза.
Јас сум сигурен дека Македонија ќе победи, вие ќе победите, сите ние заедно ќе победиме и поубави денови ќе дојдат за Македонија! Да сте живи и здрави. Христос Воскресе!

Велигден е ден за нашите семејства, за нашите најблиски, ден за сите нас. За жал овој Велигден Македонија го дочекува во…

Posted by Aleksandar Nikoloski on Sunday, 19 April 2020

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.