Борбата против организираниот криминал и корупцијата треба да биде приоритет, пишува на Фејсбук, потпретседателот на ВМРО ДПМНЕ, Александар Николоски.
📌 Македонците не се Бугари!
📌 ЕУ да не поставува нови услови за Македонија и да се врати на Копенхашките критериуми
📌 Клучно е Македонија да ги започне пристапните преговори со Брисел што е можно поскоро, без да и се наметнуваат дополнителни услови на земјата и да не се поставуваат барања кои не се дел од Копенхашките критериумиRepublika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.