Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски на Топ тема на Телма екскузивно објави дека семејството на министерот за здравство Венко Филипче и партнерот со кој гради куќа имаат и заедничко земјиште од 15.000 квадратни метри.

Како се купува толку земјиште без некој да сноси одговорност, ја праша Николоски министерката за одбрана.

Тој праша и како е можно во овој случај да нема судир на интереси и оти нема функционер на СДСМ кој не е влезен во некој вид криминал.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.