Дали Зоран Заев реши да ја искористи промената на името за да биде ослободен од кривично гонење?, прашува Александар Николоски.

-За снимката „Евро за Вицето, евро за црквата“ имаше истрага и судски процес. Беше ослободен со преквалификација на делото, затоа што на друг начин НЕМОЖЕШЕ ДА БИДЕ ОСЛОБОДЕН.
– Преквалификацијата на делото се случува во првата половина на мај 2018 година
– На 19ти мај 2018 година Заев излегува и вели се договорив, ќе се промени името ќе биде Илинденска Македонија
– На 21ви мај ДОБИВА ОСЛОБОДИТЕЛНА ПРЕСУДА
– Веќе на 25ти мај да каже во јавност кое ќе е новото име односно „Северна“ и истото да се потпише на 17ти јуни 2018, пишува тој на Фејсбук.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.