Вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 гостува потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски, кoj порача дека доколку бил добар предлогот, тогаш премиерот Димитар Ковачевски и целата Влада ќе славеле.

Претпоставувам дека новиот предлог е само малку нашминкан“, вели тој.

Николоски посочи дека Ковачевски не кажал ништо вечерва.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.