Седница на Националниот Совет за Евроинтеграции на која амбасадорот на Франција ги претставува приоритетите на Француското Претседателство со ЕУ .
Борбата со корупцијата и владеењето на правото на врвот на приоритетите на Франција. Тоа се насушно потребни елементи за Македонија, напиша на Фејсбук, потпретседателот на ВМРО ДПМНЕ, Александар Николоски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.