Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски истакнува дека аферата „мафија“, во која се издавани македонски пасоши на криминалци од цела Европа, е најголемата Криминална афера во историјата на Македонија.

Со македонски пасоши биле УБИВАНИ ЛУЃЕ и се пренесувало ДРОГА.

 

Аферата со пасошите не се споредува со ништо друго и е најголема афера во историјата на Република Македонија, па од тие причини раководството на ВМРО-ДПМНЕ ИМА ЗАКАНИ ПО ЖИВОТ – објави Николоски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.