Колку е тажно да ја гледате катедралата Нотр Дам во пламен!, напиша на Твитер министерoт за надворешни работи Никола Димитров, изразувајќи солидарност со жителите на Франција за пожарот што попладнево ја стори пепел париската катедрала.

 

Сета наша солидарност кон францускиот народ и сите католици. Храброст за пожарникарите што се борат да го спасат ова светско наследство, напиша Димитров на француски јазик на Твитер.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.