Попладнево во спортската сала “Јане Сандански” во Скопје, ВМРО-ДПМНЕ под мотото „Обновата доаѓа”, одржа голем народен собир.

Во преполната сала се обрати лидерот на партијата, Христијан Мицкоски, а непосредно пред неговото обраќање присутните во еден глас загрмија: “Никогаш Северна, само Македонија”.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.