Вечерва продолжуваат протестите против францускиот предлог пред Владата.

Иако времето е врнежливо, сепак граѓаните повторно дојдоа пред Владата и порачаа „Никогаш Cеверна, само Македонија“, „Бугари“, „Предавници“

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.