Ники, Никола Димитров – Nikola Dimitrov
идентитетот Бетон а?
Од трчање во противзаконска партиска кампања измеша се’, националност, нација, етничка група, државјанство, држава…
Ники, Националност претставува Држава, не етничка група. Или како велиш “етнички идентитет”. Тоа ти го збореа сите пред да ја потпишеш капитулацијата. Затоа сега се објаснуваш за коси црти и “државјанин” под графа националност.
Просто е, кога игра француска репрезентација, јасно е дека играат Французи, а не етнички групи со државјанство на Франција од кои е составена репрезентацијата.
Тоа го вели здравата логика и затоа сега се јавуваш, “фаќаш врски” се молиш да сменат.
Ама џабе ти објаснувам, знаеш ти што стори и како дојдовме до тука.
Иди дели си летоци, глуми си “активист”. И така никогаш не си ни бил повеќе, напиша на Фејсбук портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.