Претставникот на Исламската верска заедница, Муамер Вејсели, на средбата со новинарите ги негираше прашањата за тоа дали во седиштето на ИВЗ физички бил нападнат новиот поглавар на ИВЗ Скендер Бузаку, кој врз основа на фалсификуван документ е назначен од судот во Скопје.

Во ИВЗ немаме вооружени сили, во ИВЗ нема насилници. Во ИВЗ не е користено насилство и не се употребува насилство, единствената сила што ја има ИВЗ е нашата морална сила. Хулиганите се кај Зоран Заев, вели Вејсели кој го обвини премиерот за прекршување на законите и порача дека со него нема правда во Македонија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.