Одговор на Средношколски глас на апелот на директориката иа гимназијата „Свети Климент Охридски“ од Охрид Весна Цветкоска, која им се обраќа на класните од втора година да не ги поддржат учениците во најавениот бојкот на наставата.

❌ Ѝ благодариме на директорката на гимназијата „Св. Климент Охридски” од Охрид за нејзината несебична “поддршка”.

�Се надеваме дека во иднина ќе застане на наша страна и ќе не поддржи во намерата да се слушне нашиот глас!

�Ние сме иднината на  Македонија и заслужуваме квалитено образование а не избрзани т.н реформи.

�Помогнете ни во борбата заедно со нашите родители да имаме иднина во оваа земја! Не ги притискајте професорите и не потпаѓајте под притисоци од “горе”.

Имаме што да кажеме, затоа следете ја нашата прес конференција во 13:30 часот.

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.