Нема ниту трага ниту глас од инфраструктурните објекти коишто ги ветуваше Владата, време е да заминат, изјави денеска Христијан Мицкоски, лидер на ВМРО ДПМНЕ на прес-конференциија.

Од инфраструктурните објекти коишто ги ветуваа, а не ги реализираа нема ниту трага, ниту глас.
Време е да заминат, порача Мицкоски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.