Потсетување на тоа што зборуваше Зоран Заев во неговата кампања „За живот“, како и состојбата во која се наоѓа Македонија со него и СДСМ на власт.

Зоран Заев во кампањата “Живот” го лажеше народот за набавка на нови амбуланти возила.
Денес за жал, на многу болници такви возила им се многу потребни во борбата за живот на пациентите!, вели пратеникот Антонио Милошоски кој го сподели видеото.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.