Цензура на дело – видеото кое пред неколку часа на својот Фејсбук профил го објави Ели Панова од ВМРО-ДПМНЕ беше експресно избришано од лицето кое го постирало. Среќа некој е побрз од цензорите, па истото е симнато и повторно постирано од други лица.

Претходно објавивме дека со објавеното видео се гледа и слуша како се врши предизборен поткуп, а во одреден дел и се спомнува лидерот на СДСМ, Зоран Заев.

Погледнете за какво видео се работи.

И видеото СТОО!

Gepostet von Eli Panova am Samstag, 23. Mai 2020

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.