Покрај реакциите за самата содржина на писмата потпишани од министерот за здравство Венко Филипче до кинеската компанија, на социјалните мрежи се реагира и за лошито англиски јазик и самата неписменост за обраќање во официјално писмо, за кое постојат јасни стандарди и правила.

Оценката за писмото е – кец!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.