Дејан Владев е новиот градоначалник на Свети Николе, велат првичните партиски информации од ВМРО-ДПМНЕ. Според нив победа во прв круг доби и Штип, каде победил Иван Јорданов. А Марко Колев од ВМРО-ДПМНЕ е новиот градоначалник на Велес.

Победа во прв круг ВМРО-ДПМНЕ прогласува и во Кавадарци.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.