Утре ќе биде познато дали и понатаму ќе имаме полициски час од 20 часот до 05 наутро. Според информациите кои ги објави Сител Комисијата за заразни болести размислува да предложи уште една недела продолжување на рестриктивните мерки, кои ќе го опфаќаат неработењето на угостителите и полициски час каков што имаме и сега.

Во моментов она што е познато е дека според Министерството за здравство, попушта притисокот врз болниците, што е клучно во донесувањето на одлуката.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.