Пратеникот од редовите на ВМРО – ДПМНЕ, Трајко Вељановски и упати совет на предложената министерка за финансии, Нина Ангеловска и рече да биде внимателна.

Немојте да подлегнувате под нивно влијание, бидејќи ако дојде до некаква одговорност, ќе кажат секој си одговара за своите постапки. Немој да биде како сега со Боки 13 и Катица Јанева. Се фотографираа со нив и ги фалеа, а сега бегаат од нив како да имаат африканска чума, рече Вељановски.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.