Социјалните мрежи вечерва не стивнуваат од објави на текстови и фотографии кои со потсмев говорат за со бегството на Мијалков и неспособноста на Владата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.