Првиот осомничен, обвинет или осуден што во оваа земја ќе признае чувство на вина, кога сите околу ја гледаат вината и го чувствуваат неговиот срам, треба да добие доживотен имунитет, ослободувања и партизанска пензија. Јебо вас, еден вина не чувствува, а како би чувствувал кога сите функционираат во систем на перпетуална вина, злоупотреба или криминал. Нема вина кога сите околу се виновни, фатениот само изгледа се чувствува како будала, пишува поранешниот шеф на Центарот за комуникации на СДСМ, Ивор Мицкосвски на својот ФБ профил.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.