Нема веќе простор ни за политичка, нити за било каква друга коректност, едноставно станува збор за искомплексирана стока на врховистичко-иредентистичка политика на Северна, пишува на својот ФБ профил лидерот на Демократската партија на Србите во Македонија, Иван Столилковиќ по реакцијата на министерот Димитров на коментар на неговиот вчерашен статус.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.